České kanoistky vyhrály na mistrovství světa hlídky a další tři medaile

V závěrečném dnu mistrovství světa ve vodním slalomu v Austrálii získala česká výprava dalších šest medailí. Kanoistky vyhrály závody hlídek žen do 23 let i juniorek. V Penrithu přidala Monika Jančová ve starší kategorii stříbro, stejný cenný kov získala také juniorka Martina Satková před Annou Koblencovou.

Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler se v Austrálil stali mistry světa do 23 let | Zdroj: ČTK

Obě české kanoistky byly členkami obou vítězných družstev. V juniorském závodě triumfovaly společně s Janou Matulkovou, v závodě žen s Jančovou pomohly českému týmu Britky, které nasbíraly sedm doteků.

V individuálním závodě pak Satkovou připravila o zlatou medaili dvousekundová penalizace, díky které se nakonec radovala o 1,18 sekundy bezchybná Lucia Priouxová z Francie.

Úspěšné obhájkyni stříbra Jančové by naopak ani čistá jízda nestačila na suverénní domácí favoritku Jessicu Foxovou.

V kategorii mužů přidali do české sbírky další cenný kov hlídka juniorů. Mužstvo ve složení Václav Chaloupka, Tomáš Heger a Roman Matula se o titul připravilo pěti doteky branek, zlato připadlo Slováci.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Penrithu (Austrálie):