Na bezpečnost v Kolíně dohlíží speciální policejní tým, pomáhají i domovníci

V Kolíně, městě s nejvyšší kriminalitou ve středních Čechách, působí zvláštní policejní tým. Zaměřuje se hlavně na drobné krádeže. Tým tvoří celkem sedm policistů, a to jak kriminalistů a detektivů, tak strážníků. A zdá se, že opatření zabírá. V meziročním srovnání se policistům daří objasnit víc případů. A běžných drobných krádeží ubylo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie | Foto: Ladislav Bába

Policistům pomáhají i kamery, v Kolíně jich teď je asi 18. Jejich počet by se navíc letos měl zvýšit o další dva nové kamerové body.

„Mělo by to být prostranství před zimním stadionem, které umožní sledovat celkem rozsáhlou oblast zálabské strany, a dále problémová lokalita u restaurace a herny Barborka,“ informuje starosta Vít Rakušan ze Změny pro Kolín.

Větší část nákladů na rozšíření kamerového systému v Kolíně zaplatí stát. Z Programu prevence kriminality poslal do města na Labi 465 tisíc korun.

Tyto prostředky podpoří i několik dalších projektů. Z balíku peněz zaplatí radnice například domovníky, kteří fungují v problémové lokalitě kolínské Zengrovy ulice.

„Kontrolují uzamčení dveří, zda se po domě nepohybují neznámé osoby, není potřeba něco opravit, zda je udržován pořádek a podobné činnosti,“ popisuje místostarosta Tomáš Růžička ze sdružení Kolíňáci.

Nově budou kolínští domovníci v Zengrově ulici dohlížet i na chování dětí a mladistvých. V případě problémů se pokusí sjednat nápravu s konkrétní rodinou.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme