FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Jižní Korea obvinila kapitána trajektu Sewol a tři členy posádky z vraždy

Kapitán a tři členové posádky jihokorejského trajektu Sewol, který se potopil 16. dubna, dnes byli obviněni z vraždy. Dalších 11 přeživších členů posádky si vyslechlo obvinění ze zanedbání povinností. Při neštěstí zahynulo více než 280 cestujících, převážně studentů na školním výletě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihokorejští záchranáři pátrají po obětech v blízkosti místa, kde se převrátil trajekt Sewol | Zdroj: Reuters

Policie zahájila vyšetřování posádky krátce po tragické havárii. Vyšlo totiž najevo, že většina jejích členů – včetně kapitána – utekla z potápějící se lodi, aniž se pasažérům pokusila pomoci.

„Kapitán, první důstojník, druhý důstojník a hlavní inženýr plavidla unikli z lodi dřív než cestující, což vedlo k vážným ztrátám na životech,“ upozornil na tiskové konferenci žalobce An Sang-ton, který vede vyšetřování.

Trajekt Sewol se převrátil při rutinní plavbě na výletní ostrov Čedžu. Vyšetřovatelé už zjistili, že byl přetížený nadměrným nákladem a plul příliš rychle.

Na palubě bylo celkem 476 cestujících a členů posádky, z toho asi 339 středoškoláků a jejich učitelů. Zachránit se podařilo jen 172 osob, zbylí se pravděpodobně utopili. Záchranáři už našli 281 mrtvých těl, 23 dalších se stále pohřešuje. Potápěči dosud prohledávají vrak plavidla.

Potopení trajektu Sewol | Foto: Český rozhlas

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme