Od průjezdu staveništěm na silnici I/23 u Strmilova neodradí některé řidiče ani zátaras

Vyfrézovaná vozovka, čerstvě položený asfalt ani značky zakazující vjezd nejsou pro některé řidiče problém a na opravovaný úsek silnice prostě vjedou. Na hlavním tahu z Jindřichova Hradce na Brno, který protíná hned tři kraje, čeká na motoristy několik objížděk – v Náměšti nad Oslavou, Třebíči a také u Strmilova. A právě na obchvatu Strmilova už museli silničáři vedle dopravních značek udělat i zátarasy, aby vůbec mohli opravy dokončit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Strmilov na Jindřichohradecku. Řada řidičů objížďku kvůli práci na silnici I/23 nerespektuje. Nepomáhá ani improvizovaný zátaras z navezené hlíny | Foto: Lucie Suchánková Hochmanová | Zdroj: Český rozhlas

Strmilovský městský strážník Rudolf Séč právě na opravovaném úseku silnice zastavil mladého řidiče v oktávii. V autosedačce spí dítě, za autem je připojený vozík, a přesto nedělalo řidiči problém projet příkopem, aby si zkrátil cestu.

„Já jsem se setkal s řidiči, kteří věděli, že je tady stavba, věděli, že sem nesmí, ale prostě to zkusili, protože věděli, že je to ve fázi, kdy to přejedou,“ poznamenal Séč.

Přehrát

00:00 / 00:00

O neukázněných řidičích ve Strmilově natáčela redaktorka Lucie Hochmanová

Druhým extrémem jsou podle něj řidiči, kteří slepě sledují navigaci a nedívají se na dopravní značky.

Přestože je objížďka jen o něco málo delší než původní trasa a dopravní značky na ni upozorňují už v Jindřichově Hradci, zkouší řidiči opravovaný úsek projet. Silničáři proto na příjezdových cestách ke staveništi udělali improvizované zátarasy – na silnici prostě nasypali hromady hlíny. Ani to však některé řidiče neodradilo.

„Tady přes to projížděl patrový autobus,“ popisuje pan Jeřábek, kteří u obchvatu Strmilova bydlí.

Strmilov na Jindřichohradecku. Řada řidičů objížďku kvůli práci na silnici I/23 nerespektuje. Jako most pro jízdu přes příkop jim posloužila i dopravní značka | Foto: Lucie Hochmanová

O zajímavé zážitky tu s manželkou během rekonstrukce silnice nemají nouzi. Jako improvizovaný most přes příkop už tu prý lidem posloužila i dopravní značka.

Řidiči si často neuvědomují, že takovým chováním přispívají k horšímu stavu silnic – do nezatuhlého asfaltu vyjíždějí koleje a trhají ho.

„Pokud je to obrusná vrstva, pak je to buď na vyfrézování nebo případně na dohození další asfaltovou směsí a převálení, ale pořád už je to znehodnocení té vozovky,“ říká vedoucí stavby Miroslav Pech. Nejhorší jsou v tomto směru cyklisté a motocyklisté, kteří udělají do asfaltu hluboké rýhy.

I když kvůli tomu mají silničáři práci navíc, už se ani nerozčilují. Podobně se prý řidiči chovají na většině opravovaných silnic.

Uzavírka silnice I/23 přes Strmilov | Foto: Český rozhlas

Uzavírky na silnici I/23 | Foto: Český rozhlas

Lucie Suchánková Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme