Pelhřimovský Agrostroj staví novou halu, práci dá dalším čtyřem stovkám lidí

Největší zaměstnavatel Pelhřimovska nabídne další stovky pracovních míst. Agrostroj Pelhřimov staví nejrozlehlejší strojírenskou halu v Česku, ve které najde práci kolem 400 lidí. První z nich se začnou zaučovat v srpnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba nové výrobní haly Agrostroje v Pelhřimově | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

Nová hala roste v areálu pelhřimovského Agrostroje na neuvěřitelných 60 tisících metrech čtverečních.

Bude rozdělená na dvě výrobní plochy - v jedné části vznikne robotizovaná výroba, ve druhé montáž. Zaměstnanci tam budou vyrábět například díly pro zemědělské stroje, nákladní auta a autobusy.

S novou halou přibude zaměstnancům parkoviště pro další tisícovku aut a pro lepší výjezd z areálu do průmyslové zóny vznikne kruhový objezd. Kolaudace nové haly je naplánovaná na příští rok.

Stavba nové výrobní haly Agrostroje v Pelhřimově | Foto: Hana Mikulincová

Agrostroj v současnosti zaměstnává něco přes 2000 lidí, během dvou let nabere zhruba 400 dalších. Zájem má podnik především o pracovníky s technickým vzděláním. Podle personálního ředitele Zdeňka Pavlovského už se zájemci začínají hlásit.

„Máme různé inzeráty. To gró je samozřejmě spolupráce se školami, těch máme pět, se kterými spolupracujeme. Nejsou to jenom tady z okresu Pelhřimov, ale naše spolupráce zasahuje i do Třeboně, do Dačic a do Prahy,“ upřesnil Pavlovský.

V Agrostroji se už dvanáct let věnují systému vzdělávání, takže si firma šikovné studenty se znalostí alespoň jednoho jazyka proškolí a zaučí. Hned po maturitě si pracovník vydělá kolem 25 tisíc hrubého.

Do sídla společnosti jezdí tři autobusové linky a připravuje se i čtvrtá z Jindřichohradecka. A pro zaměstnance se také staví nové dvoupokojové byty.

Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme