Ani po měsíci není jasné, co přesně se při masakru 50 lidí v Oděse stalo

Právě před měsícem zemřelo při násilnostech v jihoukrajinské Oděse 41 lidí. Převážně to byli proruští aktivisté. Vyšetřování incidentu zatím nepřineslo žádný výsledek a tragédie z 2. května rozděluje obyvatele města na dva nesmiřitelné tábory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajina, Oděsa. Střet stoupenců a odpůrců Kyjeva si vyžádal několik desítek obětí. Hlavně v souvislosti s požárem budovy odborů (na snímku) | Zdroj: Reuters

„Proč a kdo je zabil? Byli to neozbrojení lidé. Dodnes nikdo nic nevyšetřil,“ říká jeden z účastníků protestního shromáždění před domem odborů, kde spontánně vzniklo pietní místo s květinami a fotografiemi mrtvých.

Většina z nich našla smrt v budově odborových svazů, kam se ukryli. Uhořeli, udusili se kouřem či zahynuli skokem z okna, když se snažili uniknout plamenům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v jihoukrajinské Oděse sleduje zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Jaromír Marek

Ruská agentura ITAR-TASS ještě týž den oznámila, že požár mají na svědomí bojůvky ukrajinských radikálních nacionalistů z organizace Pravý sektor.

„Část policie byla podplacená, nepostavili se řádění fotbalových ultras. Za vším stáli lidé, kteří nebyli z Oděsy, to vám jako kněz garantuju,“ dává se slyšet místní kněz.

Vyšetřovací komise mlčí. O to hlasitěji je slyšet rozhněvanou ulici, která chce vědět, co a proč se tady před měsícem stalo.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme