Ve finále českého fotbalového poháru budou rozhodčí k vulgaritám benevolentnější

Získají český pohár fotbalisté Sparty, nebo Plzně? To teď před finálovým utkáním není hlavní otázka, kterou fanoušci i vedení Fotbalové asociace řeší. Mnohem zásadnější je to, jestli se sobotní zápas v pražském Edenu vůbec dohraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta | Foto: Filip Jandourek

Stejně jako zápas mezi Spartou a Libercem přerušili rozhodčí kvůli vulgaritám fanoušků už několik utkání, ještě žádné ale neukončili. To se ovšem může brzy změnit, protože při finále domácího poháru se od diváků očekávají bouřlivé protesty.

„Já si nedovedu představit to, že bychom na UEFA oznámili, že nemáme vítěze, protože jsme nebyli schopni zajistit dohrání. Já bych to viděl jako obrovskou ostudu a troufám si říct, že i potupu českého fotbalu na mezinárodní scéně. Myslím si, že si to vůbec nemůžeme dovolit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Nedohrát finále českého poháru by bylo podle Iva Lubase obrovskou ostudu

To si kromě ředitele Oddělení profesionálního fotbalu Iva Lubase pravděpodobně uvědomuje také předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta. Možná i proto připustil na debatě se zástupci moravských prvoligových klubů a jejich fanoušky zmírnění současných postupů pro boj s vulgaritami na stadionech.

„Vyzvu všechny zúčastněné strany, aby práh té ‚bolesti‘ byl třeba posunutý výrazně výš, než byl dosud.“

Ostatně tak tomu bylo i při derby pražských S. Před ním řekli zástupci obou klubů i Pelta rozhodčímu Jílkovi, že je tradiční urážky neurážejí, a tak se nepřerušovalo. Stejná taktika je dost možná jedinou cestou, jak už v sobotu a přímo v Edenu zjistit jméno vítěze českého poháru.

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme