Je libo bizoní steak z Nebrasky nebo kapří hranolky? Začíná Prague Food Festival

Na Pražském hradě začíná svátek dobrého jídla a pití, tradiční Prague Food Festival. V Královských zahradách Pražského hradu představí ode dneška do neděle své delikatesy restaurace z Prahy i regionů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prague Food Festival | Foto: Denisa Jeřábková

„Těším se na to, že ochutnám třeba sedlčanskou sýrovou tlačenku, která se bude podávat normálně s cibulí a octem, ale budou tam různé druhy sýra,“ říká zakladatel festivalu gurmán Pavel Maurer.

Na čtyřech hektarech Královských zahrad se návštěvníkům kromě restaurací budou prezentovat také producenti nápojů, kávy či vína nebo výrobci delikates.

Současně má podle něj festival přinášet i poselství, aby lidé o jídle skutečně přemýšleli. „A uvědomili si, že když budeme jíst špatné věci nebo budeme přijímat, že se nám nabízejí špatné věci, tak se potom nesmíme divit, že nám samotným není dobře, jsme unavení a ve stresu,“ dodává Maurer.

Přehrát

00:00 / 00:00

O festivalu dobrého jídla, který dnes v Praze začíná, natáčel reportér Jaroslav Skalický

Většina těchto problémů podle Pavla Maurera pochází právě z toho, že nejíme to, co jíst máme. Nedostatky začínají podle nedávných průzkumů už ve školních jídelnách.

Prague Food Festival proto představí ideální školní jídelnu.

„Respektive iniciativy, které se snaží změnit způsob stravování našich dětí,“ přibližuje Maurer.

Tyto iniciativy budou prezentovat svoje myšlenky a současně budou moci návštěvníci jimi navrhovaná jídla i ochutnat.

Další novinkou svátku dobrého jídla a pití je účast restaurací z regionů. „Přijedeme se specialitami se sladkovodních ryb, jsou to naše tradiční speciality jako kapří hranolky, guláš ze sumce z odlovu rybníka Svět, ryby na grilu čerstvě vyuzené,“ slibuje Martin Macho, šéfkuchař restaurace Šupina a šupinka z Třeboně.

Třídenní gastronomický Prague Food Festival začal 24. května v Praze | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

„Očekávám, že lidé si ze sladkovodních ryb odnesou zážitek, že i sladkovodní ryba může chutnat dobře a chutně po tepelném zpracování jako mořská ryba,“ dodává Macho.

Prague Food Festival 2014 | Foto: Český rozhlas

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme