Hotely v Orlických horách jsou poloprázdné, zájem turistů je letos obzvlášť nízký

Ubytovací kapacity v Orlických horách na červenec jsou, podle oficiálních údajů Informačního centra v Deštném, obsazeny v průměru pouze z padesáti procent. Ubytovatelé si stěžují na malý počet rezervací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Orlické hory - Pohled z Deštné | Foto: Agentura CzechTourism

„V současné době je toho docela málo. Myslím si, že přednost dostává dovolená u moře, už kvůli dětem,“ říká majitel jednoho z penzionů Jiří Povolný.

Jeho slova potvrzuje i provozní jednoho z větších hotelů Markéta Ducháčková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci mezi hoteliéry zjišťovala Kristýna Štanderová

„Zatím ty rezervace příliš četné nejsou. Podle mě to budou řešit na poslední chvíli. Víkendy ano, víkendy jsou obsazené, ale dlouhodobější pobyty zatím ne,“ dodává.

Volných lůžek v Orlických horách je tedy zřejmě dostatek. Návštěvníci hor jsou podle Lucie Krejčí z Infocentra stále náročnější. „Už vyloženě nechtějí jen to nejlevnější ubytování, ale koukají už i na kvalitu.“

Kromě ceny ubytování a jeho kvality hledí lidé také na různé další benefity. Důležitou roli hrají i slevové balíčky.

„Lidé shánějí různé balíčky, aby to nebylo jen ubytování se stravou, ale i s nějakou slevou, nebo možností dalšího vyžití,“ popisuje Jiří Povolný.

Pokud se rozhodnete trávit dovolenou v Orlických horách, můžete kromě pěší turistiky jezdit na kolech nebo si půjčit čtyřkolku, horské koloběžky, tříkolku či brusle.

Kristýna Štanderová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme