Zdravotnictví Královéhradckého kraje chce nový ředitel dostat z dluhů do 3 let

Nový šéf Zdravotnického holdingu Jiří Skřivánek chce královéhradecké krajské zdravotnictví dostat během následujících 3 let z dluhů. Na podzim předloží Radě kraje varianty řešení. Do té doby nechá zpracovat několik auditů a podle nich se rozhodne. Ve hře je i otázka nového způsobu vedení nemocnic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Kyjov | Foto: Gabriela Grmolcová

„Spíš bych viděl centrální vedení nemocnic. Nemocnice jako takové samozřejmě zůstanou, ale varianty o centrálním vedení a o tom, jak bude tuhé, předložím do konce roku,“ slibuje nový šéf zdravotnického holdingu Jiří Skřivánek.

Holding, který spravuje nemocnice v Jičíně, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově a ve Dvoře Králové nad Labem, tíží dluhy, které přesahují 300 milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

S novým ředitelem Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Jiřím Skřivánkem mluvila Kristýna Štanderová

„Budeme zvažovat restrukturalizaci některých oddělení a podíváme se také na dodavatelské smlouvy. Rád bych provedl procesní audity v hospodářské a personální oblasti,“ plánuje ředitel holdingu. Uspořit se podle něj dá až 20 procent nákladů.

Dluh se podle Jiřího Skřivánka dá do dvou až tří let smazat. Poté by krajské nemocnice hospodařily s vyrovnaným rozpočtem. První změny chce nový ředitel uvést do praxe na konci letošního nebo začátku příštího roku.

Kristýna Štanderová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme