Messi pobláznil fanoušky i novináře, ti ho málem umačkali

Argentinští fanoušci prožívají noc snů. Jejich tým na truc Brazilcům a tisícům z nich přímo před očima vyhrál na slavném stadionu Maracaná. O vítězství v prvním zápase na mistrovství světa 2:1 nad Bosnou a Hercegovinou navíc rozhodl druhou brankou Lionel Messi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lionel Messi (vpravo) zdraví fanoušky po vítězném zápase, čeká ho nebezpečné setkání s novináři | Zdroj: Reuters

Argentinci nepředvedli žádný fotbalový koncert, ale asi 50 tisíc Argentinců na stadionu Maracaná si těžko mohlo představit krásnější noc. Brazilci, kteří tu fandili Bosňanům, odcházeli uličkou hanby a posměšků. Jejich sousedé a rivalové z Argentiny se po zápase přesunuli oslavovat Messiho ze stadionu na promenádu u Copacabany.

Messiho samotného ale čekal ještě jeden zápas – musel projít bez úhony koridorem, u kterého na něj čekaly desítky hlavně latinskoamerických novinářů. Dvacet lidí najednou se překřikovalo a jen ten nejvytrvalejší nakonec položil otázku tak, aby jí Messi vůbec mohl porozumět.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve vřavě novinářů se na stadionu Maracaná ocitl také reportér ČRo Jan Kaliba

Díky profesní touze žurnalistů zaznamenat aspoň pár slůvek se muselo pět pořadatelů celým tělem opřít do plastového zábradlí, aby se na útočníka Barcelony pod tlakem přílivové vlny novinářů nezřítilo i se všemi mikrofony a reportéry.

Byla to velká přetlačovaná, uprostřed které stojí vzrůstem malý Messi a trpělivě odpovídal.

Vstup do mistrovství světa podle něj nebývá lehký a Argentinci jsou rádi, a je pro ně důležité, že ho zvládli vítězně a že nezklamali masu svých fanoušků v hledišti ani tu mnohem větší doma u televizí. Jeho poslední slova ale zanikla ve smršti zájemců o další odpověď.

Doma na nás budou pyšní, uvědomují si i přes prohru Bosňané

Číst článek

Celá vřava trvala sotva dvě minuty, ještě jednou to Messi zopakoval u televizní sekce a pak zas až v sobotu po zápase s Íránem v Belo Horizonte, kam teď také z Ria odletěl, protože právě tam Argentinci bydlí.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme