Zelené povede do podzimních voleb Drápalová. Liška oficiálně rezignoval

Ondřej Liška rezignoval na post předsedy Strany zelených. Oznámil to na dnešním jednání republikové rady v Praze. Důvodem byl neúspěch ve volbách do Evropského parlamentu. Do podzimních komunálních a senátních voleb povede Stranu zelených Jana Drápalová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Start kampaně Strany zelených (SZ), Ondřej Liška

Start kampaně Strany zelených (SZ), Ondřej Liška | Foto: Filip Jandourek

„Výsledek 3,77 procent v evropských volbách neodpovídal našim očekáváním. Já jako předseda strany i volební lídr za to nesu primární odpovědnost. Ve Straně zelených zůstávám, budu v ní nadále velmi aktivně působit. Myslím si, že zelení nyní potřebují nový impuls k tomu, aby nejpozději v příštích sněmovních volbách dokázali překročit hranici 5 procent,“ shrnul Liška.

Stranu povede první místopředsedkyně a starostka městské části Brno-Nový Lískovec Jana Drápalová do podzimních komunálních a senátních voleb.

Republiková rada strany dnes také projednala kandidáty do senátu. „Naši kandidáti a kandidátky jsou lidé, kteří se těší velkému společenskému kreditu. Ať už je to Václav Láska, Václav Hampl v Praze, paní Pošvářová v Brně, Jitka Seitlová v Přerově. Dohodli jsme se zároveň na podpoře některých těchto kandidátů spolu s KDU-ČSL,“ dodal Liška.

Drápalová doplnila, že některá témata budou určitě společná témata. „Jako je transparentnost, boj proti korupci a boj za to, aby se veřejné peníze v České republice utrácely za rozumné věci, které přispějí lidem, a nerozpouštěly se v nějakých nesmyslných projektech,“ upřesnila.

Nového lídra si členové zelených vyberou pravděpodobně na konci listopadu na volebním sjezdu.

Start kampaně Strany zelených (SZ), Jana Drápalová | Foto: Filip Jandourek

Ondřej Liška | Foto: Český rozhlas

Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme