Zelené povede do podzimních voleb Drápalová. Liška oficiálně rezignoval

Ondřej Liška rezignoval na post předsedy Strany zelených. Oznámil to na dnešním jednání republikové rady v Praze. Důvodem byl neúspěch ve volbách do Evropského parlamentu. Do podzimních komunálních a senátních voleb povede Stranu zelených Jana Drápalová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Start kampaně Strany zelených (SZ), Ondřej Liška | Foto: Filip Jandourek

„Výsledek 3,77 procent v evropských volbách neodpovídal našim očekáváním. Já jako předseda strany i volební lídr za to nesu primární odpovědnost. Ve Straně zelených zůstávám, budu v ní nadále velmi aktivně působit. Myslím si, že zelení nyní potřebují nový impuls k tomu, aby nejpozději v příštích sněmovních volbách dokázali překročit hranici 5 procent,“ shrnul Liška.

Stranu povede první místopředsedkyně a starostka městské části Brno-Nový Lískovec Jana Drápalová do podzimních komunálních a senátních voleb.

Republiková rada strany dnes také projednala kandidáty do senátu. „Naši kandidáti a kandidátky jsou lidé, kteří se těší velkému společenskému kreditu. Ať už je to Václav Láska, Václav Hampl v Praze, paní Pošvářová v Brně, Jitka Seitlová v Přerově. Dohodli jsme se zároveň na podpoře některých těchto kandidátů spolu s KDU-ČSL,“ dodal Liška.

Drápalová doplnila, že některá témata budou určitě společná témata. „Jako je transparentnost, boj proti korupci a boj za to, aby se veřejné peníze v České republice utrácely za rozumné věci, které přispějí lidem, a nerozpouštěly se v nějakých nesmyslných projektech,“ upřesnila.

Nového lídra si členové zelených vyberou pravděpodobně na konci listopadu na volebním sjezdu.

Start kampaně Strany zelených (SZ), Jana Drápalová | Foto: Filip Jandourek

Ondřej Liška | Foto: Český rozhlas

Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme