Stovky lidí vyrazily na Baťův kanál, kde zahájili novou plavební sezónu

Baťův kanál opět brázdí výletní lodě. Nová plavební sezóna slibuje řadu novinek. Ve Veselí nad Moravou opravili loď Danaj a vybudovali lanové centrum. A například v Napajedlech otevřeli nové návštěvnické centrum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výletní loď Morava s prvními letošními pasažéry na Baťově kanále | Foto: Pavel Sedláček

Výletní loď Morava úspěšně zvládla kotvící manévr v napajedelském přístavu, její kapitán Ladislav Hábl s úsměvem, částečně krytým slunečními brýlemi, vychází na molo. S Moravou jezdí už osm let.

„Zatím se zájem nijak nezmenšil, akorát se mění struktura lidí. Ze začátku chodilo místní okolí, teď je hodně turistů a cyklistů,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Baťově kanálu natáčel redaktor Pavel Sedláček

Na otevření Baťova kanálu přišly v Napajedlech stovky lidí. Nejenom Napajedla ale nabízejí pro letošní sezonu novinky. Například ve Veselí nad Moravou opravili loď Danaj a vybudovali lanové centrum. Ředitel společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek by letos chtěl minimálně 80 tisíc lidí na lodích:

„Nás zajímají také ti, kteří tady stráví více času. Třeba v loňském roce jsme měli čtyři tisíce lidí, kteří tu strávili na hausbótu vícedenní pobyt. A z těchto lidí má region největší profit.“

Kanál měří 53 kilometrů. K vyšší návštěvnosti by určitě pomohlo jeho prodloužení.

Baťův kanál vznikl ve 30. letech minulého století, a to především kvůli přepravě lignitu z Ratíškovic do Otrokovic.

„Do Kroměříže, do Hodonína. A důležité je třeba i zázemí. Připravujeme propojení Pahrbku s řekou Moravou, tam by vzniklo kotviště pro sto lodí,“ prozrazuje Bártek.

Baťův kanál vznikl ve 30. letech minulého století, a to především kvůli přepravě lignitu z Ratíškovic do Otrokovic.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme