Hokejisty Slovenska nadále povede český trenér Vůjtek

Slovenskou hokejovou reprezentaci nadále povede český trenér Vladimír Vůjtek starší. Výkonný výbor tamního svazu jej potvrdil ve funkci na další sezonu, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v Praze a Ostravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Vůjtek starší ve studiu Českého rozhlasu Ostrava (snímek z roku 2005) | Foto: F. Tichý

„Jsem rád, že jsem dostal důvěru od vedení svazu k tomu, abych pokračoval v práci. U slovenské reprezentace se mi pracovalo tři roky výborně a věřím, že se na nadcházejícím mistrovství světa rozloučím se svojí trenérskou kariérou úspěchem," uvedl Vůjtek na webu slovenského hokejového svazu.

Sedmašedesátiletý Vůjtek pracuje u slovenské reprezentace již tři roky. Na světovém šampionátu v roce 2012 ji nečekaně dovedl k zisku stříbrných medailí, na dalších dvou MS skončilo Slovensko osmé a deváté. Na únorových olympijských hrách v Soči obsadil Vůjtkův tým 11. místo.

Vůjtek bude i nadále spolupracovat s asistenty Peterem Oremusem a Vladimírem Országhem. Generálním manažerem zůstává Otto Sýkora.

Podle prezidenta svazu byla dohoda o prodloužení spolupráce s Vůjtkem jednoduchá. „Když to řeknu lidově, nebylo o čem. Obě strany chtěly spolupráci prodloužit a to se nám podařilo,“ řekl Igor Nemeček, podle nějž budou Slováci v průběhu příští sezony hledat trenéra, který by tým po Vůjtkovi převzal.

„Věřím, že se trenér Vůjtek s týmem rozloučí až v Praze," dodal Nemeček a naznačil tak, že doufá, že slovenský tým postoupí na MS do bojů o medaile. Základní skupinu totiž odehraje v Ostravě.

ČTK, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme