Nehráli jsme tak, jak jsme měli, vědí čeští hokejisté. Dnes mají volný den

Čeští hokejisté dokázali na světovém šampionátu postoupit ze třetího místa ve skupině a vyhnout se Rusům. Podle trenéra Vladimíra Růžičky ale podobný výkon jako ve skupině nebude na vyřazení Spojených států stačit. Češi tak mají před zítřejším čtvrtfinále co zlepšovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté si dnes vyslechli hodnocení Vladimíra Růžičky. Zleva stojí Jaromír Jágr, Jakub Kindl, Ondřej Němec a Tomáš Rolinek (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Trenér Růžička vyčítal hráčům hlavně nevyrovnanost výkonů. Po včerejší výhře nad Francií v prodloužení mluvil o tom, že je to od českých hokejistů z extrému do extrému: „Svatba, pohřeb, svatba, pohřeb,“ komentoval kouč národního týmu výkony reprezentantů.

A tak bylo nutné na hráče zvýšit hlas. „Vyslechli jsme si pravdu. Růžičkův monolog vždy stojí za to. Řekl, že takhle to dál nejde. Všichni si uvědomujeme, že jsme odehráli jediný dobrý zápas s Norskem a to nestačí,“ uvědomuje si obránce Ondřej Němec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve vysílání Radiožurnálu mluvil o dění v národním týmu reportér ČRo František Kuna

„Včera to byla tragédie a v 10. minutě nikomu dobře nebylo,“ vrátil se obránce ke špatnému začátku včerejšího zápasu s Francií, kdy Češi brzy prohrávali 0:3. Dnes bylo na hráčích znát, že Růžičkova řeč musela být opravdu důrazná.

Reprezentace může zlepšit více prvků hry. Jaromír Jágr mluvil například o tom, že pětice, která je na ledě si vzájemně nepomáhá, hraje většinou jen hráč s pukem, což je kromě obranné hry další velký problém českého týmu.

„Byli jsme laxní. Přístup nebyl takový, jaký jsme měli mít. Každý se chtěl vyhnout Rusům, ale nepodali jsme výkon, jaký jsme měli,“ zhodnotil výkon proti Francii Vladimír Sobotka.

Na hráčích dnes bylo znát ještě trochu zklamání, ale také z nich vyzařovala obrovská pokora. Výsledkově se začíná od nuly, takže čeští hokejisté musí hodit za hlavu výsledky a hlavně výkony ve skupině. Mají na to dnešní volný den.

S takovou hrou nemůžeme postoupit, zlobí se Růžička

Číst článek

Dnes odpoledne má národní tým trénink, ten je ale dobrovolný. Trenér Růžička také sliboval, že na soupisku dopíše po zápasech ve skupině buď obránce Lukáše Kováře, nebo útočníka Martina Růžičku.

Čtvrtfinálový zápas českých reprezentantů proti USA začíná zítra ve 15 hodin. Web zpravy.rozhlas.cz ho bude sledovat online.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme