Trenér Kotyza věří, že Kvitová může ve Wimbledonu znovu uspět

Hned osm českých tenistů se představí během zahajovacího dne Wimbledonu a týká se to také obou jedniček, Tomáše Berdycha i Petry Kvitové. Pro oba dva je grandslamový turnaj na travnatém povrchu tím nejúspěšnějším v kariéře. Kvitová drží v Londýně dokonce velmi zajímavou sérii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová v roce 2011 Wimbledon vyhrála

Petra Kvitová v roce 2011 Wimbledon vyhrála | Zdroj: Reuters

„Vzpomínky odsud jsou vždy hezké. A nejen z let 2010 a 2011, to byl takový začátek,“ usmívá se Kvitová, která na otázku, jaký grandslam je ten nejoblíbenější, odpovídá už pár let stejně.

Ve zmíněném roce 2010 tady dosáhla na své první grandslamové semifinále, v roce 2011 celý turnaj slavně vyhrála a v dalších letech, kdy už se jí nedařilo tak, jako v zatím životní sezoně, dosáhla v All England Clubu pokaždé na čtvrtfinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem Davidem Kotyzou mluvil Jaroslav Plašil

Že se české tenistce s příjezdem do Wimbledonu i letos výrazně mění nálada, potvrzuje trenér David Kotyza.

„Neříkám, že přijde někdo úplně jiný, ale je vidět, že to má ráda a cítí se dobře. Je to pro ni důležité, všechno to do sebe zapadá. Myslím si, že může znovu uspět,“ říká herní kouč Kotyza i přesto, že Kvitová musí stále šetřit natažený stehenní sval a v přípravě trochu improvizovat.

Trenér české tenistky ale věří, že by to zvládnout mohla. Vždyť se stejným nebo hodně podobným zraněním tady v roce 2011 senzačně vyhrála.

Berdych si před startem Wimbledonu pochvaluje dobré počasí. Cítí se dobře

Číst článek

„Tohle ji provází celou kariéru. Může se zlepšovat kondičně, ale vždy jde o slabé místo, které se objeví zvláště, když přejde na trávu. I když výsledky letos neměla, tak jsou věci, se kterými může být spokojená. Teď to vidím optimisticky,“ dodal Kotyza.

Kvitová vstoupí do letošního ročníku Wimbledonu zápasem s krajankou Andreou Hlaváčkovou.

Wimbledon | Foto: Český rozhlas

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme