Policisté dopadli falešného ekonoma Vladimíra Prokopa, který zpronevěřil 10 milionů korun

Policie zadržela falešného ekonoma, který z pražského Národního zemědělského muzea vyvedl deset milionů korun. Vladimíra Prokopa dopadli policisté po dlouhém pátrání v pražských Vinohradech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hledaný vězeň Vladimír Prokop | Foto: Policie ČR

„42letého muže dopadli kriminalisté krajského ředitelství v pátek ráno ve Vinohradské ulici po rozsáhlém pátrání. Jedná se jednak o osobu podezřelou z trestného činu zpronevěry a druhak o osobu uprchlého vězně,“ potvrdil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Vladimír Prokop byl trestaný už desetkrát, naposledy ho soud pravomocně odsoudil na sedm let. Z vězení ale utekl a poté pod falešným jménem vyhrál konkurz na hlavního ekonoma muzea.

Ze zpronevěřených téměř 10 milionů se podařilo zajistit necelých osm.

„Po zadržení provedli kriminalisté domovní prohlídku, při které zajistili jeden a půl milionu korun z původně zpronevěřených 9,6 milionů korun. Proto v tuto chvíli můžeme hovořit o tom, že v součtu kriminalisté zajistili z celkové zpronevěřené částky už téměř osm milionů,“ dodává Hulan.

Policisté už Prokopa eskortovali zpátky do vězení. Kromě současného trestu mu hrozí dalších 10 let vězení.

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme