Se začátkem prázdnin přibydou na silnicích Vysočiny policejní hlídky

Policisté posílí dopravní kontroly. Léto je totiž podle statistik rizikovým obdobím, v loňském roce o prázdninách policisté vyšetřovali téměř sedm set nehod. Už ode dneška se tak připravte na kontroly po celém kraji.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silniční kontrola (ilustrační foto)

Silniční kontrola (ilustrační foto) | Foto: Petr Gřes

Strážci zákona se zaměří na všechny účastníky silničního provozu. Kromě řidičů tak budou prověřovat i cyklisty a chodce.

Zajímat se budou zejména o bezpečnostní prvky, jako jsou pásy, přilby a reflexní prvky. Hlídat ale budou i alkohol za volantem.

Podle mluvčího jihlavské policie Martina Duška tak mohou účastníci silničního provozu čekat kontroly po celém kraji.

„Řidiči, motocyklisté, cyklisté i chodci musejí počítat s tím, že se s policisty setkají nejen na hlavních tazích, ale i na vedlejších silnicích. Zejména v lokalitách, kde se nacházejí turistické a chatařské oblasti,“ řekl Dušek.

Martina Kovaříková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme