Zápas Argentiny s Nigérií provázely loupeže a násilnosti mezi fanoušky
Zápas Argentiny proti Nigérii se neobešel bez incidentů. Několik návštěvníků nahlásilo přepadení a krádež lístků. Do Porto Alegre se sjelo podle úřadů přes sto tisíc Argentinců, předem koupené vstupenky jich přitom mělo jen 18 tisíc.
Na stadionu se nic závažného nestalo, před ním ale měly početné hlídky policie a armády hodně napilno.
Několika stovkám Argentincům zabránily vniknout do ochranného pásma kolem stadionu. Fanoušci neměli vstupenky nebo se prokazovali falešnými či starými.
Policie také zatkla dva Argentince, kteří se pokoušeli okrást jiné fanoušky o lístek. Mezi oloupenými jsou Brazilci i Nigerijci. Útočníci ve většině případů byli v modrobílých argentinských dresech a počítali s podporou svých krajanů.
V jednom z barů postřelil ještě nad ránem Brazilec argentinského návštěvníka, podle svědků po hádce kvůli fotbalu.