Ve Štokách na Havlíčkobrodsku mohou děti do družiny i o prázdninách

Obce na Vysočině zahltili rodiče školáků s žádostí o letní družiny. Pro velký zájem se některé z nich rozhodly třídu pro děti pracujících rodičů otevřít. Například ve Štokách na Havlíčkobrodsku družina funguje čtyři týdny z prázdnin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Družina ve Štokách funguje i 4 týdny během prázdniny | Foto: Olga Štrejbarová

V prvním roce jsme měli otevřeno první týden v červenci a poslední týden v srpnu. Poslední dva roky otevíráme 4 týdny o prázdninách,“ vysvětluje ředitel školy ve Štokách Petr Jakeš.

„Jsme si vědomi toho, že rodiče mají čtyři pět týdnů dovolenou, jinak musí chodit do práce,“ je řediteli jasná potřeba hlídání dětí i o prázdninách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Družinu ve Štokách navštívila reportérka ČRo Olga Štrejbarová

Některé děti jsou v družině od sedmi hodin ráno až do čtyř odpoledne. „V předchozích dnech děti hrály hry, byly na hřišti. Dnes jich tu je 12,“ počítá vychovatelka Dana Vojířová, která má děti na starost.

„Pro rodiče je to strašná výhoda. Myslím, že si toho nedokážou moc považovat,“ myslí si vychovatelka.

Dětem v družině nic nechybí. „Rodiče říkali, že nemají čas, protože musí chodit o prázdninách do práce, tak mě dali do družiny. Prvně se mi nechtělo, ale když jsem poznal, že sem chodí i Nelinka, tak jsem chtěl,“ nechal se přesvědčit Honza, jeden z návštěvníků družiny.

Letní družina měla vzniknout například i v Polné nebo v Okříškách. V obou případech ale chybělo k naplnění kapacity několik dětí.

O prázdninový provoz ve školách mají zájem i další, zejména menší města a obce na Vysočině. V těch větších, jako například v Jihlavě, fungují v tuto dobu příměstské tábory.

Olga Štrejbarová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme