Seriál Kolo pro život se těší rok od roku většímu zájmu

Ski Areál Kouty patřil milovníkům cyklistiky, profesionálním i těm amatérským. Jel se totiž další podnik seriálu Kolo pro život. Kouty MTB Maraton České spořitelny znovu ukázal, jak se právě cyklistika stává oblíbeným sportem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Start závodu Kolo pro život | Foto: Martin Charvát | Zdroj: Český rozhlas

Šéf největšího bikového podniku pro veřejnost Roman Čermák je mužem na svém místě. Dokládá zároveň, že s cyklistikou člověk může začít prakticky kdykoli. On sám na závodní speciál poprvé usedl v devatenácti letech.

O tři roky později startoval na mistrovství světa a následně olympijských hrách. V posledních letech ovšem šéfuje podniku s názvem Kolo pro život.

Přehrát

00:00 / 00:00

O letošním ročníku si s šéfem podniku Romanem Čermákem povídal Pavel Petr

„Letos pořádáme 15. ročník. Začali jsme v roce 2000,“ nabídl úvodní informaci sedminásobný národní šampion na dráze. Těší ho fakt, že počet zájemců o aktivní pohyb a především samotný seriál roste.

„Ročně máme nárůst 10 až 12 procent. Při letošním prvním závodě jsme registrovali nárůst dokonce 35 procent,“ prozrazuje Čermák.

Stačí se podívat do startovních listin kteréhokoliv z celkového počtu šestnácti závodů. „Snažíme se spolupracovat se stabilními pořadateli, obsáhneme celou republiku. Kdo s námi pojede celý seriál, tak pozná krásy vlasti. Jsme vlastně všude,“ podotýká Čermák.

Pořadatelé ve skiareálu pozvali účastníky na exkurzi do nejnavštěvovanější vodní elektrárny v České republice, dále si také mohli prohlédnout novou naučnou stezku Rysí skála. K mání byly in-line brusle. Hlavní slovo ale mělo kolo. Hovořilo se také o tratích, jednoduchou prý v celém seriálu nenajdete.

„Staré cyklistické pravidlo praví, že lehká trať neexistuje. Když je nějaká rovinatá, tak zase musíte jet hodně rychle,“ podotýká Čermák.

Důležité je také propojení tzv. hobíků s profesionály. Každý si může porovnat svou výkonnost. „Neděláme jen závody, jsem alternativou pro volný čas. Je to tom, že lidé by sem měli přijet a s kolem strávit krásnou sobotu. Máme těžší i lehčí tratě,“ říká šéf největšího bikového podniku pro veřejnost.

Připravit tak rozsáhlý podnik vůbec není jednoduché. Organizační štáb se skládá minimálně ze stovky cyklistických nadšenců.

„Na místě spolupracujeme i s místními pořadateli, kteří mají na starost perfektně zajistit trať. Náš tým zajišťuje prostor, vybudování stanového městečka,“ prozradil na závěr Čermák.

Další zastávku bude mít Kolo pro život 7. června na Orlíku.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme