O prázdninách pokutují policisté v Ústeckém kraji zejména vysokou rychlost

Policisté z Ústeckého kraje pokračují v prázdninových kontrolách řidičů. Nejčastějšími odhalenými prohřešky jsou vysoká rychlost a špatný technický stav vozidla. Problémem ale bývá i nepozornost řidičů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policisté pořádají preventivní akce pro děti. S třeťáky z Brné na Ústecku kontrolovali řidiče | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Rychlost jízdy je velmi častým prohřeškem řidičů, ale zaměřujeme se na obecně nebezpečné jednání v silničním provozu. Zejména se jedná o způsob jízdy, předjíždění v nebezpečných místech,“ říká vrchní komisař Martin Sochr.

Zejména řidiči, kteří nejsou zvyklí jezdit na delší trasy, by pak podle něj měli dbát na pravidelný odpočinek a nepřekračovat obecně doporučovanou dobu jízdy.

Přehrát

00:00 / 00:00

S policisty vyrazil na kontrolu i redaktor Jan Bachorík

„Po dvou, nejdéle po třech hodinách zastavit a dát si chvilku odpočinku mimo vozidlo. Protože soustředěnost samozřejmě velmi výrazně klesá a potom to způsobuje nebezpečné situace,“ upřesňuje Sochr.

Za první víkend prázdninové bezpečnostní akce zkontrolovali policisté v Ústeckém kraji přes 1400 řidičů. Pokutu rozdali 600 z nich.

„Policisté z krajského ředitelství Ústeckého kraje se prázdninovému provozu věnují každodenně, nicméně víkendové akce jsou zaměřeny hlavně na zklidnění provozu. Na dohled nad silničním provozem tak, aby nedocházelo k tragickým dopravním nehodám,“ dodává mluvčí Šárka Poláčková.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme