Prezidentským palácem v Káhiře otřásly exploze, dva policisté zemřeli

Dva egyptští policisté zemřeli v Káhiře při explozích u prezidentského paláce. Amatérské nálože vybuchly ve chvíli, kdy se je experti snažili zneškodnit. K nastraženým náložím se přihlásila skupina, která si říká Egyptští vojáci. Na sociální síti Twitter už před třemi dny upozornila, že v okolí prezidentského paláce položila několik výbušných zařízení.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dnešní (30.6.) exploze u prezidentského paláce v Káhiře zabila dva policisty

Dnešní (30.6.) exploze u prezidentského paláce v Káhiře zabila dva policisty | Zdroj: Reuters

Nálože byly původně namířené proti policistům, skupině se ale nepodařilo plán dokončit, a proto na sociální síť následně zveřejnila přesný popis jejich umístění, aby tak podle svých slov zabránila úmrtí či zranění kolemjdoucích civilistů.

Policie ovšem na tyto zprávy reagovala až s několikadenním zpožděním. Navíc muži, kteří dnes přišli při zneškodňování náloží o život, neměli žádný ochranný oblek.

Egypt si v těchto dnech připomíná první výročí protestů, které vedly ke svržení islamistického prezidenta Muhammada Mursího. Ozbrojeným útokům od té doby padly za oběť stovky policistů.

Štěpán Macháček, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme