V Olomouckém kraji ubylo nezaměstnaných. Nejvíce na Jesenicku

V Olomouckém kraji je bez práce 38 tisíc lidí. Oproti minulému měsíci je to o tisícovku méně. Nejvíc nezaměstnaných - o šest procent- ubylo na Jesenicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad práce (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Je tam hodně sezonních pracovních příležitostí," vysvětlil důvodyanalytik Jaroslav Mikšaník. "Například v lesnictví, v dobývání surovin, částečně i zemědělství. Potom v lázeňství, cestovním ruchu.“

V červenci podle Jaroslava Mikšaníka nezaměstnanost v kraji kvůli absolventům škol mírně vzroste, v srpnu by měl být vývoj opačný.

V celé republice v červnu klesla nezaměstnanost na 7,4 procenta. Oznámil to Úřad práce, podle kterého nyní hledá zaměstnání přes 537 179 lidí. Situaci na trhu práce dál ovlivňují sezonní práce a oživování české ekonomiky.

Počet nezaměstnaných se v červnu díky sezonním pracím snížil na 7,4 procenta

Číst článek

Nezaměstnanost se mírně snižuje od začátku roku. V lednu dosahovala 8,6 procenta, což bylo nejvíc v historii České republiky. Práci hledalo 629 tisíc lidí.

Od té doby přibývá nových pracovních míst a teď v létě také sezonních zaměstnání v zemědělství, ve stavebnictví i ve službách. Především restaurace, hotely nebo třeba kempy nabízí krátkodobou práci.

Nezaměstnanost v červnu v ČR klesla o 0,1 bodu na 7,4 procenta | Foto: ČTK

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme