Proces s Krejčířem začne příští rok v dubnu, rozhodl jihoafrický soud

Proces s Radovanem Krejčířem a sedmi spoluobviněnými v případu přípravy vraždy dvou lidí začne příští rok v dubnu. Rozhodl o tom jihoafrický soud. Státní žalobce současně oznámil, že dokončil obžalobu. Krečířova obhajoba chce žádat o dřívější termín líčení.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu. 2. 12. 2013

Radovan Krejčíř u jihoafrického soudu. 2. 12. 2013 | Foto: Robert Mikoláš

Uprchlého Čecha v Jihoafrické republice soudí za údajnou přípravu vraždy soukromého detektiva a policisty. V zemi ho stíhají ještě v několika dalších kauzách.

Soudní budovu a příslušnou soudní síň dnes opět hlídal policejní tým těžkooděnců. Krejčíř měl na sobě černou bundu a kostkovanou košili. Usmíval se na svou ženu Kateřinu a syna Dennise, kteří seděli v prostoru pro návštěvníky.

Krejčíř žije v JAR od roku 2007, zatčen byl loni v listopadu a od té doby je ve vazbě. Protože stále neskončilo řízení o jeho žádosti o azyl, nemůže být vydán do České republiky, kde byl v roce 2012 odsouzen za více než půlmiliardový daňový únik k jedenácti letům vězení.

ČTK, Olga Kořánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme