Zlínský soud řeší případ údajného kuplířství, figuruje v něm i šestnáctiletá dívka

Ve Zlíně dnes začal soud s údajnými kuplíři. Čtyřiačtyřicetiletý muž a o dvacet let mladší žena vedli klub Dominika v Želechovicích nad Dřevnicí, najaté prostitutky jim podle obžaloby odváděly zhruba polovinu z vydělané částky. Jedné z dívek bylo tehdy pouhých šestnáct let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžalovaní Petr Slovák (druhý zprava) a Zuzana Gyurková (druhá zleva) u zlínského soudu | Zdroj: ČTK

„Oba obžalovaní se spolupodíleli na páchání trestné činnosti, která obsahuje jak obchodování s lidmi, tak kuplířství. Celková získaná částka dosahuje více než půl milionu korun,“ připomíná státní zástupce Leo Foltýn.

Advokátka Jana Rejžková obhajuje 24letou ženu, která v želechovickém klubu Dominika pracovala jako barmanka, provozní i prostitutka. Podle Rejžkové je souzená neprávem.

„Moje klientka je víceméně také poškozenou osobou. Byla vlastně ve stejném postavení jako holky, když to řeknu slušně, které tam pracovaly. Dneska ví, že udělala chybu, bohužel byla ve vleku špatného člověka,“ říká Rejžková.

Oběma obžalovaným hrozí až dvanáctiletý trest vězení.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme