Na Plzeňsku začíná akce 6 týdnů baroka. Má propagovat známé i neznámé barokní památky

V Plzeňském kraji dnes začíná Festival 6 týdnů baroka. Ten má propagovat známé i opomíjené barokní památky regionu. Akci připravil organizační tým projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Oproti minulému roku potrvá dvakrát déle a nabídne řadu koncertů, komentovaných prohlídek, tvořivých dílen a divadelních představení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klášter Plasy - původně konventní kostel Nanebevzetí Panny Marie | Foto: Klášter Plasy

Plzeňský kraj je na barokní památky bohatý a má se čím pochlubit, říká plzeňský architekt Jan Soukup: „Taková špička u nás jsou samozřejmě Plasy, Kladruby, Mariánská Týnice, myslím, že tam patří i klášter v Chotěšově, nepochybně i kostel v Přešticích.“

Na programu festivalu se podílejí města i památky, stejně jako informační centra a neziskové organizace.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Plzeňském kraji začíná Festival 6 týdnů baroka. Podrobnosti o akci zjišťovala redaktorka Martina Klímová.

„Všichni starostové a všechna města nad koncerty přebírají záštitu. Takže se těšíme na to, že letošních 6 týdnů baroka budeme jen prologem příští velké sezony devíti týdnů baroka v roce 2015,“ říká za organizátory Martin Kosa.

„Ale bude i generálkou pro to, abychom příští rok všechno dobře zvládli, i proto, abychom všichni společně dokázali oslovit jednotným hlasem publikum jak domácí, tak evropské,“ dodává Kosa.

Festival 6 týdnů baroka | Foto: Plzeň 2015

Festival 6 týdnů baroka zahájí dnes kulturní program na zámku v Nebílovech. Od půl sedmé večer začnou netradiční prohlídky zámku doplněné vonnými kompozicemi na téma 7 hříchů a 7 ctností v nově zrekonstruovaném tanečním sále.

Od 20 hodin je na programu koncert Západočeského symfonického orchestru a následovat bude originální ohňostroj.

Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme