V červnu prudce vzrostl počet dopravních nehod. Zemřelo už 66 lidí

Na českých silnicích zemřelo v červnu už 66 lidí, což je nejvíce za tento rok. Oproti červnu 2013 stoupl počet dopravních nehod o více než třetinu. Statistiky ovšem poněkud zkreslují loňské povodně, řada lidí tehdy raději nevyjela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči v Jindřichově Hradci řešili simulované dopravní nehody | Foto: Lucie Suchánková Hochmanová

Letos si dopravní nehody v České republice vyžádaly už 265 lidských životů.

„Bohužel v průběhu měsíce června došlo k výraznému zhoršení situace a došlo i k nárůstu počtu usmrcených. Na druhé straně je potřeba říci, že právě měsíc červen loňského roku byl vlivem povodní výrazně pozitivní ve vztahu k bezpečnosti silničního provozu,“ potvrzuje šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

Letošní statistiky dopravních nehod jsou podobné jako v letech 2011 a 2012. Letní měsíce podle Lercha obecně patří k nejtragičtějším v roce.

Na českých silnicích zemřelo za první prázdninový víkend 7 lidí

Číst článek

„Jsou to takové typické letní dopravní nehody, kdy dochází velmi často vlivem nevěnování se řízení či výši rychlosti k přejetí do protisměru, čelním střetům, případně vyjetí mimo komunikaci a nárazu do nějaké pevné překážky. Nezřídka dochází i k přehlédnutí dopravní značky, a tím třeba nedání přednosti v jízdě. Narůstá i množství dopravních nehod řidičů motocyklů,“ přibližuje Lerch.

Červen je letos nejtragičtější, při nehodách zemřelo zatím 66 lidí | Foto: ČTK

Petr Jansa, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme