Oštěpaři Vítězslav Veselý i Barbora Špotáková se odhlásili z mistrovství ČR

Mistrovství České republiky v atletice na Městském stadionu ve Vítkovicích přišlo ještě před svým začátkem o dvě velké hvězdy. Oštěpaři Vítězslav Veselý a Barbora Špotáková se rozhodli šetřit síly, zaměřit se na přípravu na blížící se mistrovství Evropy a svůj start zrušili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Veselý vzhlíží k evropskému šampionátu. Finové zase k němu, oštěp je pro ně národním sportem | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

„Bára se rozhodla po konzultaci s trenérem Janem Železným, že nebude riskovat případné zranění po únavě ze soustředění v Nymburce a dá přednost odpočinku a přípravě na mistrovství Evropy, které je v letošní sezoně nejdůležitější,“ vysvětlila tisková mluvčí atletického svazu Karolína Farská.

Špotáková bude v Curychu útočit na své první zlato z ME.

Mistr světa z roku 2012 Veselý bude na evropském šampionátu v Curychu za necelé dva týdny obhajovat titul, proto dal přednost doléčení nataženého stehenního svalu.

Zranění si přivodil minulý týden v Nymburce. Start na ME podle manažera Alfonse Jucka ale ohrožený není.

Jednatřicetiletý Veselý zrušil účast na mistrovství ČR na radu fyzioterapeuta Pavla Koláře, který mu doporučil tři dny úplného volna.

„Mrzí mě, že nemůžu na šampionátu startovat, ale mistrovství Evropy v Curychu má přednost. K ostravskému stadionu mám specifický vztah tak jako můj trenér, o to víc je škoda, že nemůžu házet. Nechci riskovat zhoršení zranění,“ uvedl Veselý.

ČTK, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme