Moravská Třebová změní vzhled parků i náměstí v centru, úpravy začnou na podzim

Odpočinkové zóny v Moravské Třebové budou zelenější a lépe upravené. Odborníci ošetří stromy a vysází i nové keře a další rostliny. Ve městě přibyde i jeden úplně nový park.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moravská Třebová | Foto: město Moravská Třebová

„Tady konkrétně na tomto náměstí přijde vykácet asi 13 stromů a zhruba 50 metrů čtverečních keřů, následně se tady vysadí 21 stromů a 18 keřů. Budou to javory, duby, jasany, lípy, jilmy,“ ukazuje v parku na Rybním náměstí Ludmila Lišková z odboru rozvoje města.

Ne všechny stromy v odpočinkových zónách podle ní ale budou vykáceny. V rámci revitalizace městských parků proběhne i údržba již vzrostlých stromů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Moravská Třebová změní vzhled parků i náměstí v centru. Natáčela tam redaktorka Věra Pavlasová.

Upravovat se podle Liškové bude v Moravské Třebové celkem 5 parků. „Přesněji parky v pěti lokalitách. Pak by měla přijít na řadu úprava stromů na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka. A proběhne také výsadba úplně nového parku, což je takzvaný park Cihelna, tedy lesopark.“

Na západní i východní straně náměstí T. G. Masaryka by se měly vykácet akáty a místo nich plánuje město vysázet javory babika. „Byl proveden i dendrologický průzkum, akáty pomalu prosychají, naklánějí se a stárnou a nemají žádnou perspektivu,“ vysvětluje Ludmila Lišková.

Ne všem obyvatelům Moravské Třebové se ale takový zásah do zeleně líbí. „Jsem Třebovák, na náměstí jsem bydlel od roku 1953 a pamatuji tady kaštany a další zeleň. Ale tak razantně se s ní nenaložilo, jako se plánuje teď,“ říká starší pán.

Zásadní práce při úpravách parků a zeleně začnou na podzim a vyjdou na několik milionů korun.

Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme