Na šestém ročníku Nábřeží jazzmanů se představí klavíristka Beata Hlavenková

Hradec Králové dnes odpoledne ovládne jazz. Už pošesté bude nábřeží podél řeky Labe patřit festivalu s názvem Nábřeží jazzmanů. Na programu je celkem 5 koncertů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beata Hlavenková | Foto: www.2media.cz

Koncerty se odehrají jednak přímo před vchodem do Muzea východních Čech a v areálu dětské železnice, tedy v parku u Novákových garáží.

Nábřeží jazzmanů začne v 16 hodin v areálu dětské železnice a skončí ve 21 hodin. Je to jedna z akcí letních hradeckých nábřeží zařazených do Calendaria Regina.

Pořadatele inspirovalo 150. výročí největšího výrobce klavírů a pianin v Evropě, královéhradecké firmy PETROF. Právě její koncertní křídlo bude jediným nástrojem umístěným na jevišti pod schody Muzea východních Čech.

V 16 hodin letošní ročník zahájí big band mladých muzikantů Factorial! Orchestra. Jejich hudba je ovlivněna především současnými hudebními směry, ale nejsou jim cizí ani klasické jazzové standardy.

Ty nabídne publiku v areálu dětské železnice i Green Dolphin Jazz, hradecká kapela v čele s Jiřím Benešem, kterého lidé můžou znát jako dlouholetého kapelníka Big Band Aldis. Návštěvníci se mohou těšit nejen na známé pecky jako Caravan nebo Cry Me A River, ale i na klávesistu Vojtěcha Eckerta.

Velikým zážitkem bude pro návštěvníky koncert Beaty Hlavenkové. Česká klavíristka a skladatelka absolvovala Janáčkovu konzervatoř. Spolupracovala například s Lenkou Dusilovou, Ivou Bittovou a dalšími domácími, ale i zahraničními muzikanty.

Budova Muzea východních Čech v Hradci Králové | Foto: Jan Rosenauer

Letos přiveze do Hradce Králové své druhé sólové album - jedinečný projekt Theodoros, za něž získala prestižní ocenění Anděl v kategorii jazz a blues. Její koncert začne před Muzeem východních Čech v 19 hodin.

Před ní na pódiu vystoupí Václav Tobrman, multiinstrumentalista a zpěvák působící v několika hudebních tělesech jako třeba Golden big band Praha. V celostátní soutěži Pianista roku loni obsadil třetí a letos druhé místo.

Od 20 hodin pak Nábřeží jazzu uzavře On Line Session. Na svém kontě mají například společné hraní s Laco Dezcim.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme