Ukrajinská armáda údajně odřízla Doněck od zbytku území kontrolovaného separatisty

Ukrajinská armáda vytlačila ozbrojené proruské separatisty z pásma spojujícího Doněckou a Luhanskou oblast. Uzavřela tak obklíčení Doněcku a okolí. Oznámil to mluvčí ukrajinské Rady národní obrany Andrej Lysenko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zničený tank proruských separatistů u města Lysyčansk v luhanském regionu

Zničený tank proruských separatistů u města Lysyčansk v luhanském regionu | Foto: Dmitry Lovetsky | Zdroj: ČTK

Lysenko také obvinil Moskvu z toho, že se ruské vrtulníky a ozbrojené skupiny snaží překračovat ukrajinskou hranici. Množí se prý také případy ostřelování ukrajinských jednotek z ruské strany hranice.

Plukovník Andrej Lysenko uvádí čerstvý případ, kdy se skupina mužů, které Ukrajinci označují za teroristy, snažila překročit ukrajinskou hranici s Ruskou federací. Pohraniční policie jim v tom ale zabránila, část útočníků vyřadila z boje a ostatní zahnala zpět do Ruska.

Pohraničníci jsou podle Lysenka také terčem ostřelování z ruské strany hranice. Střely z raketometu Grad ohrožovaly například posádku na letišti v Luhansku.

Ukrajinské armádě se podařilo dobýt dvě městečka v pásu spojujícím luhanskou a doněckou oblast. Území obsazené povstalci tak rozdělila na dvě části.

Mluvčí ukrajinské Rady národní obrany Andrej Lisenko | Foto: Pavel Novák

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme