Ústavněprávní výbor sněmovny čeká další debata o zavedení registru smluv

Poslanci se dnes znovu vrátí k debatě o registru smluv. Zákon navrhla TOP 09 a začátkem roku jej pustili zákonodárci do dalšího projednávání. Dnes o něm bude jednat ústavně právní výbor.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna 26.3.2014

Poslanecká sněmovna 26.3.2014 | Foto: Filip Jandourek

Návrh poslance za TOP 09 a semilského starosty Jana Farského počítá s tím, že by se na internetu zveřejnily všechny smlouvy, které obce uzavřou.

Nezveřejněné smlouvy by nebyly účinné. V registru by navíc měly být i objednávky a faktury.

Autoři si od zákona slibují lepší hospodaření s veřejnými prostředky. Právě proto, že by smlouvy byly pod veřejnou kontrolou. Předloha má ale řadu kritiků.

Hospodářský výbor sněmovny navrhl, aby se projednávání předlohy přerušilo. Zákon o registru smluv má podle něj připravit vláda a měl by projít řádným připomínkovým řízením.

Svaz měst a obcí se obává administrativní zátěže a porušení zákona o ochraně informací. Autor návrhu Jan Farský z TOP 09 ale připomněl, že předlohu podepsalo osm desítek poslanců a dvojnásobek se už před volbami v akci Rekonstrukce státu zavázal, že ji bude podporovat.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme