Americké firmy plánují v Africe investovat miliardy dolarů

Až 14 miliard dolarů (asi 290 miliard korun) proinvestují v příštích letech americké firmy v Africe. Ve Washingtonu to během velkého africko-amerického summitu ohlásil prezident Spojených států Barack Obama. Schůzky se účastní téměř padesátka afrických lídrů a početná podnikatelská delegace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama promluvil o situaci na Ukrajině | Zdroj: Reuters

Mnozí z delagátů se vyslovili pro těsnější ekonomické vztahy, nové investice a užší spolupráci mezi Spojenými státy a africkými zeměmi.

Americké společnosti podle prezidenta Baracka Obamy uzavřely s africkými partnery miliardové obchody v oblasti energetiky, letecké dopravy, bankovnictví, informačních technologií a stavebnictví.

Šéf Bílého domu ohlásil miliardové investice během ekonomického fóra, které je součástí vůbec prvního africko-amerického summitu v historii.

Celkem vrcholná schůzka přinesla slib investic až ve výši 17 miliard dolarů, těsnější ekonomickou spolupráci mnozí afričtí lídři označili za krok správným směrem.

V obchodní výměně s africkým kontinentem Spojené státy dosud zaostávají za Čínou a Evropskou unií.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme