Na Moravě a ve Slezsku až do noci hrozí silné bouřky

Meteorologové rozšířili varování před silnými bouřkami na Moravě a ve Slezsku. Výstraha nově trvá až do dnešních 23 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka s bleskem | Foto: Fotobanka stock.xchng

Vytrvalý déšť v nadcházejících hodinách ještě potrápí západ Moravy, Vysočinu a Pardubický kraj. Ustávat by měl až v pátek v odpoledních hodinách.

Celkový úhrn srážek do zítřejších 12 hodin může ojediněle dosáhnout dalších až 40 milimetrů.

Vzhledem k velmi vysokým srážkovým úhrnům v zasažených oblastech meteorologové očekávají prudké vzestupy hladin s dosažením stupňů povodňové aktivity. Vzestupy hrozí zejména na Jihlavě, Svitavě a Svratce.

Přívalový a vydatný déšť zase může místy vést k zatopení níže položených míst, například sklepů.

Jižní Čechy, Svitavsko a jižní Moravu zasáhly přívalové deště už během dne. V Brně způsobily dopravní kolaps. Za odpoledne tam napršelo až 80 milimetrů srážek. U hlavního železničního nádraží voda vytvořila lagunu. Déšť zatopil i atrium Mahenovy knihovny.

Hasiči kvůli vodě evakuovali několik táborů na Prachaticku, v Brně kolabuje doprava

Číst článek

Na Prachaticku bylo preventivně evakuováno několik dětských táborů. Blanice vystoupala na Blanickém mlýnu na třetí stupeň povodňové aktivity, stejně tak Zlatý potok v Hracholuskách.

Nejvyšší povodňový stupeň – ohrožení – v podvečer krátce platil i na Lutonince ve Vizovicích.

mta, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme