Moderátor Clarkson je opět na titulních stranách. BBC kvůli jeho slovníku vyšetřuje Top Gear

BBC vyšetřuje celosvětově oblíbenou televizní show Top Gear. Motoristický pořad sklidil v poslední době vlnu kritiky za nevhodné komentáře Jeremyho Clarksona, jednoho ze tří hlavních moderátorů. Řešily se už před několika měsíci a teď se znovu vrací na přední stránky zahraničních novin. Moderátor se už v květnu za své výroky omluvil a dostal od televize poslední varování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proslulý moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson dostal od BBC poslední varování po dalším z řady incidentů | Zdroj: Reuters

Mumlání v dětském rozpočitadle s hanlivým označením osoby tmavé pleti nebo rasistické slangové označení obyvatel jihovýchodní Asie. To je krátký výčet, kvůli kterému kritici tlačili na BBC, aby se začala o slovník slavného moderátora zajímat.

Podle nich Jeremy Clarkson použil rasistické výroky opakovaně, a to hned v několika dílech Top Gearu. V rámci vyšetřování se proto komise dotazuje mimo jiné i zaměstnanců pořadu. Chce zjistit, jaký mají oni pohled na věc a jak kontroverzní výroky, které před kamerou údajně zazněly, vnímají.

Taková situace se v britském mediálním domě nestává často. BBC naposledy zažila podobné vyšetřování v případu zesnulého moderátora Jimmyho Savilea a jeho zneužívání dětí, která televizi velmi poškodila.

Neví se proto, zda se vůbec závěry současného vyšetřování Top Gearu a Jeremy Clarksona někdy dostanou na veřejnost.

Pavlína Nečásková, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme