Kutná Hora zakázala pít alkohol na veřejnosti. Za jedno pivo ale pokuta nehrozí

Narychlo v úterý přijali kutnohorští zastupitelé vyhlášku zakazující pití alkoholu na veřejnosti. Důvodem je zvyšující se počet stížností na opilce. Ti v centru i na dalších místech obtěžují kolemjdoucí a často ničí městský majetek. Několikanásobný nárůst výjezdů k opilcům zaznamenali letos v létě i městští strážníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový pohled na chrám sv. Barbory si můžete užívat na lavičce | Foto: Martin Starý

Zákaz pití alkoholu na veřejnosti nebude v Kutné Hoře platit plošně. Opilci by se měli vyhnout centru města, okolí divadla nebo parkům či třeba parkovištím nákupních center.

Zákaz pití alkoholu platí i na dětských hřištích nebo v blízkosti škol.

Zastupitelé se shodli, že strážníci by neměli trestat například turisty, kteří si putování mezi památkami zpříjemní třeba jedním pivem.

Vyhláška o zákazu požívání alkoholu se vztahuje na ulice Barborská, Husova, Šultysova, Kollárova, Tylova a Masarykova.

Platí ale i ve všech parcích a sadech a na náměstích, včetně náměstí Palackého a Václavského. Rovněž je konzumace alkoholu zakázaná na všech dětských hřištích a v okruhu 100 metrů od nich.

Pít alkohol se nesmí ani u školských zařízení a v okruhu 100 metrů od nich, u supermarketů a v okruhu 100 metrů od nich, na zastávkách hromadné dopravy a v okruhu 100 metrů od nich, u budov vlakových nádraží a v okruhu 100 metrů od nich i u budovy Tylova divadla a u Duhového atria v Trebišovské ulici a v okruhu 100 metrů od něj.

Vyhláška se nevztahuje na zahrádky a předzahrádky restauračních zařízení, cukráren a kaváren. Při porušení hrozí pokuta až 30 000 korun, případně vykázání z města.

Michal Trnka, van Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme