Na postupu do finále Final Four jsme pracovali celé léto, říká volejbalistka Havelková

České volejbalistky si zahrají o vítězství ve třetí skupině světové Grand Prix. V semifinále porazily Chorvatsko 3:2 na sety a o postup do vyšší výkonnostní skupiny si zahrají proti domácím Bulharkám. Kapitánka českého výběru Helena Havelková přiznala, že šlo o náročný duel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky porazily Chorvatky po pětisetové bitvě | Foto: Pavel Lebeda, www.fivb.org

Jak moc tohle vítězství hřeje a kolik vás stálo sil?

Vítězství hřeje, celé léto jsme pracovali na to, abychom se do finále Final Four dostali. Pro nás jde o dvojnásobnou výhru, protože šlo o jeden z nejtěžších zápasů, které jsme doteď hrály.

Zápas byl jako na vlnách. Ve třetím setu Chorvatky rychle odskočily na 6:0, ve čtvrté sadě jste zase vy vedli 7:1. Šlo o krátkodobou ztrátu koncentrace?

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitánku Helenu Havelkovou po zápase s Chorvatskem zpovídal Petr Kadeřábek

Skoro bych řekla, že šlo o smolnou stranu, protože vyhrávala jenom ta opačná. Ale ne, soupeřky začaly ve třetím setu dobře podávat a my jsme měli problém otočit první postavení. Ve čtvrtém setu jsme to ale zase zvládli my. Opravdu to bylo jako na houpačce.

Naopak pátý set byl hodně vyrovnaný. Až do stavu 4:4 nikdo nedokázal získat dva body za sebou, pak jste ale získali čtyři body v řadě. Uklidnili jste se?

Ať už byl na síti kdokoliv, tak se snažil předvést maximum a každý míč odehrát. Každý ví, že v pátém setu je důležitý každý balón.

Zbývá vám poslední krůček proti domácím Bulharkám, se kterým jste prohráli v kvalifikaci o postup na mistrovství světa. Jak na soupeřky vyzrát?

Jde o našeho každoročního soupeře, doufám, že jim porážku vrátíme.

České volejbalistky porazily Chorvatky po pětisetové bitvě | Foto: Pavel Lebeda, www.fivb.org

Petr Kadeřábek, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme