Ministr spravedlnosti se ve Fergusonu setkal s rodiči zastřeleného mladíka

Americké úřady se snaží uklidnit napětí na předměstí St. Louis. Ministr spravedlnosti Eric Holder se ve Fergusonu setkal s rodiči zastřeleného černošského mladíka Michaela Browna. Smrt teenagera vyvolala ve městě dvanáctidenní protesty. Lidé mimo jiné vyzývali k zadržení policisty, který neozbrojeného Browna zastřelil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký ministr spravedlnosti Eric Holder na setkání v budově FBI v St. Louis | Zdroj: Reuters

Americký ministr spravedlnosti slíbil obyvatelům Fergusonu úplné, spravedlivé a nezávislé vyšetřování smrti osmnáctiletého Michaela Browna.

Eric Holder, který je prvním Afroameričanem v čele resortu spravedlnosti, se setkal s rodiči mladíka, studenty i lídry místní komunity, která žádá potrestání policisty.

Lidé ve středu večer znovu vyšli do ulic, protesty se však odehrály poklidně a bez střetů s pořádkovými silami.

Policie v okrese St. Louis mezitím potvrdila, že dočasně zbavila funkce seržanta, který během úterního protestu mířil poloautomatickou zbraní na pokojně protestujícího demonstranta.

Při incidentu, který je zachycený i na videu, se nikdo nezranil, podle kritiků však ilustruje neprofesionální přístup policie a bezdůvodně tvrdé zásahy, které podněcují protesty.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme