Strakův Slovan si Ligu mistrů nezahraje. Vypadl i Celtic

František Straka Slovan Bratislava do Ligy mistrů nedovedl. Po remíze 1:1 na domácím stadionu jeho svěřenci prohráli v BATE Borisov 0:3 a končí tak ve 4. předkole prestižní evropské fotbalové soutěže. Postup dále slaví Porto, APOEL Nikósie, Zenit Petrohrad a Maribor, kterému se podařilo vyhrát 1:0 v Celtiku.

Kris Commons ze Celtiku uniká obraně Mariboru

Kris Commons ze Celtiku uniká obraně Mariboru | Zdroj: Reuters

Mužstvo BATE mohlo jít do vedení už ve 14. minutě, Rodionov však po úniku trefil tyčku. Domácí byli střelecky aktivnější a tři minuty před pauzou už se prosadili. Rodionov se opět dostal za hostující obranu, našel volného Gordejčuka a ten přehodil brankáře Perniše.

Slovan s Pavlem Fořtem a Tomášem Jablonským v sestavě začal druhý poločas mnohem aktivněji. V 52. minutě mohl vyrovnat Argentinec Gorosito, ale zblízka ani nadvakrát nedokázal propálit gólmana Černika.

Šance hostů na případný vyrovnávací gól a prodloužení v 79. minutě zmařil guinejský záložník Soumah, který byl vyloučen po druhé žluté kartě. Početní výhodu už za pět minut využil po brejku Krivec a o chvíli později přidal třetí zásah do rozložené obrany Slovanu Rodionov.

Celtic Glasgow doma podlehl 0:1 Mariboru, což mu vzhledem k úvodní remíze 1:1 k postupu nestačilo. Slovincům vystřelil postup v 75. minutě Brazilec Tavares. Ani na lavičce skotského mistra nebyl český záložník Filip Twardzik, který odehrál poločas sobotního ligového zápasu proti Invernessu.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

BATE Borisov - Slovan Bratislava 3:0 (1:0)
Branky: 41. Gordejčuk, 84. Krivec, 85. Rodionov. ČK: 79. Soumah (Slovan). První zápas 1:1, postoupil Borisov.

Celtic Glasgow - Maribor 0:1 (0:0)
Branka: 75. Tavares. První zápas 1:1, postoupil Maribor.

APOEL Nikósie - Aalborg 4:0 (2:0)
Branky: 28. Vinicius, 43. De Vincenti, 64. Aloneftis, 75. Sheridan. První zápas 1:1, postoupil APOEL.

Nemistrovská část:
Zenit Petrohrad - Standard Lutych 3:0 (1:0)
Branky: 54. z pen. a 58. Hulk, 30. Rondón. ČK: 44. Fajzulin - 89. Faty. První zápas 1:0, postoupil Zenit.

FC Porto - Lille 2:0 (0:0)
Branky: 49. Brahimi, 69. Martínez. První zápas 1:0, postoupilo Porto.

ČTK, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít