Ondřej Moravec v Hochfilzenu vylepšil umístění ze sprintu, ve stíhačce dojel 9.

O jednu pozici se ve stíhacím závodě biatlonistů na 12 a půl kilometru v rakouském Hochfilzenu posunul Ondřej Moravec, o lepší umístění ho připravila nepřesná střelba vleže. Závod vyhrál Francouz Martin Fourcade před Němcem Schemppem.

Ondřej Moravec dojel při svém druhém individuálním startu v Hochfilzenu devátý

Ondřej Moravec dojel při svém druhém individuálním startu v Hochfilzenu devátý | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ondřej Moravec startoval do závodu odstupem 35 sekund na první místo, na medailové pozice ale ztrácel pouze čtvrt minuty. Jeho odstup ale narostl po střelbách vleže. V každé zaznamenal jednu chybu a dvě trestná kola ho posunula na 16. místo.

Zbývající střelecké položky ale třicetiletý reprezentant odstřílel bezchybně, přidal sedmý nejrychlejší běžecký čas a dostal se zpět do první desítky. V cílové rovince sice prohrál souboj o osmé místo s Rakušanem Landertingerem, i tak svou startovní pozici o jedno místo vylepšil.

České biatlonistky si navzdory špatné střelbě ve stíhačce v Hochfilzenu polepšily

Díky bezchybné střelbě vyhrál stíhací závod Francouz Martin Fourcade, o 4 sekundy za ním doběhl Němec Simon Schempp následovaný Slovincem Fakem. Vítěz sprintu Johannes Thingnes Bö se díky dvěma chybám na třetí střelbě propadl za stupně vítězů.

Dalším Čechův v závodě se střelecky nedařilo. Michal Krčmář napáchal 5 chyb, Ondřej Soukup minul terč dokonce sedmkrát. Oba skončili za bodovanými pozicemi.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):
Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 32:53,7 (0 tr. okruhů), 2. Schempp (Něm.) -4,1 (0), 3. Fak (Slovin.) -10,9 (1), 4. J. Bö (Nor.) -16,2 (2), 5. Šipulin (Rus.) -28,5 (1), 6. T. Bö (Nor.) -45,1 (1), 7. Birnbacher (Něm.) -48,8 (2), 8. Landertinger (Rak.) -56,2 (3), 9. Moravec (ČR) -56,5 (2), 10. Malyško (Rus.) -1:02,6 (2), ...48. Krčmář -4:55,9 (5), 52. Soukup (oba ČR) -5:40,4 (7).
Průběžné pořadí SP (po 5 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 216, 2. Svendsen (Nor.) 203 b., 3. Fak 196, 4. Schempp 192, 5. Moravec 167, 6. Landertinger 164, ...13. Šlesingr 113, 42. Krupčík (ČR) 28, 53. Soukup 12.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít