Hendikepované děti ze speciální školy v České Lípě už nemusí na tělocvik chodit jinam

Hendikepované děti v České Lípě už nemusí chodit na tělocvik z jedné školy do druhé. Dnes se tam otevřel pavilon Základní speciální školy Jižní, který je určený dětem s nejtěžším postižením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předškolní třída pro handicapované děti | Foto: Tomáš Mařas | Zdroj: Český rozhlas

„Nové je to, že máme velkou tělocvičnu. Dřív jsme chodili na Základní školu Jižní. Máme krásnou novou relaxační místnost, kde děti odpočívají," říká asistentka pedagoga, která se o hendikepované děti stará, Petra Paternová.

V novém pavilonu speciální školy jsou i dílny s pracovnímy stoly. Tam se děti učí manuální zručnosti. „Je to především pro starší děti a děti z praktické školy," dodává Petra Paternová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Handicapované děti ze speciální školy v České Lípě mají nový pavilon

Snoezelen je plný houpacích sítí a ohromných polštářů, kde děti odpočívají. „Je to pro děti, které jsou převážně ležící, a je to pro jejich větší komfort při ležení. Místnost příjemně voní i díky aromalampě, kterou tu máme," vysvětluje asistentka.

Třída vedle připomíná ohromnou hračkárnu, také plnou velkých polštářů. Je to třída pro předškolní děti. Petra Paternová doplňuje: „Tím, že jsou tady předškolní děti, často pět až šest i sedm let, proto to působí více jako školka. Vedle je třída pro starší děti."

Snoezelen, kde mohou děti relaxovat | Foto: Tomáš Mařas

Nově opravený pavilon speciální školy má i bezbariérovou, pro vozíčkáře upravenou kuchyňku, kde se děti učí samostatnosti při přípravě jednoduchých jídel.

S celkovou opravou pavilonu a vybudováním tělocvičny, která chyběla, se začalo loni na podzim. Letos chce škola ještě pořídit tři interaktivní tabule a na zahradu hrací prvky pro hendikepované děti.

Tomáš Mařas, raf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme