Loket chce investovat miliony do kamerového systému. Přehled o dění je prý nevyhnutelný

Loketská radnice chce rozšířit kamerový systém. Vedení města má v úmyslu mít pod dohledem nejenom historické centrum ale také sídliště nebo benzinovou pumpu. Radní si jsou vědomi, že takové opatření není levnou záležitostí. Přehled o dění v Lokti, který je turisticky poměrně vytížený, je ale prý nevyhnutelný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Morový sloup na náměstí v Lokti | Foto: www.kvpoint.cz, Petr Lněnička

Peníze chce radnice získat pomocí dotačního titulu. Očekává, že program na zajištění bezpečnostních systémů vyhlásí stát příští rok. Podle projektu by výbava mohla přijít až na pět milionů korun, pokud by pokryla nejdůležitější lokality ve městě.

„Je to ulice Sportovní, Nádražní, Mírová. Chceme kamerový systém u školy, aby byl zajištěn pohyb aut v případě nehod a krádeží. Bylo by to i u benzínové pumpy, na náměstí, v lokalitě Zahradní. Bude to otázka možnosti a případně vyhlášení dotačního titulu,“ říká starosta Lokte Zdeněk Bednář z TOP 09.

Kamery zatím dohlíží třeba na loketskou radnici nebo parkoviště ve Sportovní ulici. Po rozšíření by na pořádek v Lokti mělo dohlížet až dvacet přístrojů.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme