Na Vysočině trápí lidi střevní chřipka. Rychle se šíří v kolektivech

Průjem, zvracení a teploty. S takovým problémem se v poslední době potýká stále více lidí na Vysočině. Často trvají problémy jen dva až tři dny. U malých děti přináší onemocnění často pouze jednu bezesnou noc celé rodiny. Své o tom ví i učitelky ve školkách. Ale i rodiče, kteří často nemají pro své dítě jinou alternativu hlídání a tak po jedné prozvracené noci unavené a nakažené dítě do školky přivedou. A kolotoč začíná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Toaleta (ilustrační foto) | Foto: Schlamniel, volné dílo Wikimedia Commons

„Prvně to dostala malinká, ta zvracela celou noc, potom moje žena a nakonec i já. Vždycky jsme jednu noc proseděli na záchodě a prozvraceli,“ říká pan Pavel, otec tříleté Klárky.

S problémem zvracení a průjmu u dětí se potýká i jihlavská školka Na stoupách. Učitelka Vendula Soukupová rodiče prosí ústně i písemným vzkazem u dveří, aby nemocné děti do školky nevodili.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nepříjemné chřipce, která se šíří Vysočinou, natáčela Olga Štrejbarová

„Onemocněla nám půlka školky. Střevní potíže, zvracení a průjem. Páni doktoři nám radí prevenci. Dítě by mělo být tři dny až týden doma, protože jsme kolektivní zařízení a tyto nemoci se rychle rozšíří,“ říká Soukupová.

Častější mytí rukou, dohled nad správným vytíráním a umýváním na toaletě, to jsou teď hlavní úkoly učitelek mateřinek, které jim hygienici radí. Nejdůležitější je ale zodpovědnost rodičů, kteří by neměli vodit nemocné dítě do školkového kolektivu.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme