Obchvat Sokolova už nebude placeným úsekem. Termín ukončení poplatků ještě není známý

Ministerstvo dopravy vyjme obchvat Sokolova po dálnici D6 ze seznamu placených úseků. Nebude tak nutné na této části silnice mít dálniční známku, informovala hejtmanka Karlovarského kraje a předsedkyně Asociace krajů Jana Vildumetzová (ANO). V pátek o tom jednala s ministry dopravy, financí a životního prostředí. Termín vyjmutí poplatků za jízdu po ochvatu ale zatím nebyl upřesněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dokončená část západního obchvatu Sokolova | Foto: Karlovarský kraj

"Usilovali jsme o to především z toho důvodu, že na Sokolovsku je z celého regionu nejvyšší nezaměstnanost přesahující sedm procent, navíc kraj patří ke strukturálně postiženým regionům a občané potřebují co nejvíce usnadnit cestu například za prací nebo k lékaři, jde tedy o naprosto logický krok," uvedla Vildumetzová.

O vyjmutí úseku okolo Sokolova ze seznamu zpoplatněných dálnic usiloval Karlovarský kraj několik let. Argumentem bylo i to, že část řidičů raději placený úsek objíždí přes okolní obce, a tím zatěžují silnice nižších tříd.

Dotykové displeje v autech odvádějí pozornost řidičů. Přeladění rádia zabere i tři vteřiny

Číst článek

Kraj v minulosti protestoval i proti zpoplatnění celého úseku D6 mezi Chebem a Karlovými Vary. Ačkoli jde formálně o dálnici, není napojena na českou ani německou dálniční síť.

Stavba dalších úseků se chystá. Letos má začít stavba obchvatu Lubence, obchvatu Řevničova a trasy Nové Strašecí - Řevničov, pro které už před časem ministerstvo životního prostředí vydalo závazná stanoviska k vlivu na životní prostředí.

"Upozornila jsem zástupce Ředitelství silnic a dálnic, že jako hejtmanka požaduji harmonogram prací, které je třeba provést do zahájení staveb, a budu dohlížet na to, jestli přípravy postupují ve stanovených termínech," dodala Vildumetzová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme