Okolní města pomáhají postiženým z Frenštátu pod Radhoštěm

Obětem frenštátské tragédie se snaží pomoci i radnice okolních měst. K Rožnovu pod Radhoštěm se dnes přidává i Valašské Meziříčí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům poničený výbuchem museli záchranáři kvůli přístupu na místo prakticky celý strhnout | Zdroj: ČTK

V první fázi pošlou radní na účet Frenštátu pod Radhoštěm 20 tisíc korun. Více ze zákona nesmějí. Dalších 80 tisíc by měli schválit zastupitelé na řádném zasedání 7. března.

Ihned po neštěstí nabízela meziříčská radnice fyzickou pomoc, tu ale postižené město s poděkováním odmítlo. Proto se vedení Valašského Meziříčí dohodlo na finanční podpoře.

Při nedělním výbuchu a následném požáru v panelovém domě ve Frenštátě pod Radhoštěm zemřelo nejméně pět lidí včetně tří dětí, další osoby utrpěly zranění, někteří mají vážné popáleniny. Za výbuch zřejmě může jeden z obyvatel domu, který se sám stal jeho obětí. Policie pracuje i s verzí, že dvaašedesátiletý muž způsobil explozi a následný požár úmyslně.

Číslo speciálně zřízeného účtu veřejné sbírky, na který mohou lidé zaslat finanční příspěvek na pomoc postiženým, je 3880277/0100

Statik už rozhodl o tom, že by měla být provedena demolice zasaženého domu, řeší ale problém, že by při tom mohly být poškozeny vedlejší domy. Demolice tak zatím byla odložena.

Tereza Jelínková, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme