Pražské letiště do dvou let zlepší ostrahu, plánuje nové kamery i střelnici

Pražské Letiště Václava Havla do dvou let výrazně zvýší úroveň ostrahy. Dohodla se na tom Celní správa se zástupci Českého Aeroholdingu, Policie ČR a Bezpečnostní informační služby. Kromě kamer, které umí rozpoznávat obličeje, a dalších elektronických bezpečnostních prvků přispěje l lepšímu zabezpečení letiště třeba i speciální laserová střelnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Součástí memoranda, které má zlepšit součinnost ostrahy letiště s policií a dalšími bezpečnostními složkami, je zajištění společného výcviku.

„Spolupráce bezpečnostních složek se bude týkat i výcviku. To znamená, že budou působit na jednom místě, na takové výcvikové střelnici, kde budou simulována určitá místa tady na letišti, aby v případě potřeby zásahu věděly, jak mají reagovat,“ uvedla mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Přispět k rychlému zneškodnění případného útočníka má i druhý bod, ke kterému se dnes policie zavázala, a tím je vybavení všech policistů na letišti neprůstřelnými vestami a helmami. Toto opatření má umožnit všem policistům zapojit se v případě ohrožení do akce bez časové prodlevy.

Nákup elektronických systémů včetně kamer rozpoznávajících obličeje cestujících za zhruba 187 milionů korun schválila vláda v polovině ledna. Dále by měly být integrovány další bezpečnostní prvky systémů, jako je systém kontroly oprávněnosti vstupů osob do vyhrazených prostor letiště, detekce radioaktivních materiálů a kontroly podezřelých předmětů.

Letiště Václava Havla | Foto: Michal Jindra

Martin Hromádka, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme