Řidiči by měli zvýšit svou ostražitost. Na silnice po zimě vyrážejí motorkáři, přibude i počet skútrů

Motorkáři se po dlouhé zimě konečně dočkali toho, že mohou vyrazit na silnice. Řidiči osobních aut, kteří si na jejich přítomnost už odvykli, by měli být obezřetní. I když by díky novele zákona mělo ubýt nezkušených mladých řidičů na silných motorkách, na silnicích se nejspíš objeví nezvykle mnoho skútrů s nejistými řidiči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motorkáři v kožených bundách | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Zima byla šíleně dlouhá, byl jsem strašně natěšenej. Budeme moct vyrazit a konečně protáhnout ty koně,“ raduje se jihlavský motorkář Jarda, fanoušek svižné jízdy.

„Ale nejsem blázen. Když potom vidíš ty následky spojené s rychlou jízdou mladých kluků na silných motorkách, tak si myslím, že už bylo na čase to regulovat,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na motorkáře na silnicích se zaměřila Olga Štrejbarová

Jak vysvětluje instruktor autoškoly Miloslav Cink, podstatná změna nastala v tom, že oprávnění na řízení nejsilnějších motocyklů může člověk získat buď postupně rozšiřovacím způsobem, nebo až ve čtyřiadvaceti letech.

„Já si myslím, že je to správně. Člověk k tomu potřebuje nabrat zkušenosti a také duševní vyzrálost a vyspělost,“ říká instruktor.

Motorkáři, natěšení a plní adrenalinu, budou vyrážet na silnice. Cink radí hodně se dívat kolem sebe a počítat se vším.

„Od letošního roku platí novela, která umožňuje řídit skútry do stopětadvacítky na základě oprávnění skupiny B. Řidiči, kteří jsou zvyklí jezdit autem, tak teď najednou mohou řídit i určitý druh motocyklu. To bych řekl, že je skupina, na kterou si na silnicích budeme muset dát letos hodně pozor,“ varuje.

Olga Štrejbarová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme