Taneční sezona v Brně nabídne kurzy i pro seniory či gaye a lesbičky

Taneční pro seniory, jen pro ženy nebo pro gaye a lesbičky. Tak pestrá je letošní nabídka kurzů tance v Brně. Jejich sezona začíná právě v těchto dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taneční paní Vlaďky se nesou v pohodové atmosféře | Foto: Pavel Novák

Precizně uvázané kravaty, elegantní šaty a ladné pohyby. Sál zaplněný společensky oděnými páry naznačuje, že sezona tanečních začíná.

Taneční lekce ale mohou navštěvovat nejen mladí tanečníci. Jak probíhá například kurz tance pro seniory, přibližuje Vladimír Buryan z brněnské taneční školy Stalet:

Přehrát

00:00 / 00:00

O netradičních tanečních kurzech informovala reportérka Soňa Baranová

„Ono to je tam takové, že oni už toho mnoho umí, třeba výtečně valčík, někteří lépe než ten tancmajstr. Oni se točí doleva neuvěřitelně dobrým způsobem, což je dost obtížné, takže ten lektor je nechá zatančit, pozná, co umí, a podle toho je něco učí,“ popisuje.

Senioři se učí klasické i moderní tance. Jak ale Buryan upřesňuje, v těchto kurzech nejde ani tak o kroky, jako o zábavu.

„Ti senioři se chtějí bavit. To znamená veškeré takové skupinové tance, řadové tance a tak, to je šíleně baví, jak je tam legrace, jak o sebe žduchnou nebo plácnou… Pracovat s nimi je radost,“ tvrdí.

Nabídka se stále rozrůstá

Nabídka speciálních kurzů pro dospělé se stále rozrůstá, ačkoli kurzy, kde se učí tančit gayové a lesbičky, mohou přinést i drobné zmatky.

„Moje manželka měla problémy s tím, když řekla, že muž začíná pravou nohou, protože nevěděla, kdo je muž, protože oni to měli nějak proházené, takže se to musí dělat jinak.Třeba se řekne, že vedoucí z páru zvedne ruku a vedoucí páru začíná pravou nohou. Jednou je to mužskej, jednou je to ženská,“ vysvětluje Buryan.

Velký podíl na popularizaci tance měla i televizní show StarDance.

„Už předtím byl takový náznak, že bude chodit více dospělých, ale po uvedení StarDance se roztrhl pytel a dospělých je moře, už více než středoškoláků, a jsou to úžasní žáci,“ potvrzuje lektorka tance Vlasta Buryanová.

Většina kurzů začíná v říjnu a potrvají až do konce února.

Soňa Baranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme