V ocelárně Evraz začala další odstávka, v srpnu na ni naváže celozávodní dovolená

Z prvního dne letních prázdnin nemají žádnou radost ostravští oceláři. Konkrétně ti, kteří pracují ve společnosti Evraz Vítkovice Steel. Ocelárna letos už podruhé zavírá všechny provozy, a to na více než měsíc. Někteří z 250 zaměstnanců budou pracovat jinde, ostatní musí zůstat doma s menším platem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké pece | Foto: F. Tichý

Je to stejné jako na jaře anebo v posledních měsících loňského roku. Ceny jsou špatné a prodává se ještě hůře. „Všechny naše provozy pracují v průměru zhruba na 65 procent,“ říká mluvčí Evrazu Jaromír Krišica.

Odboráři se zlobí a volají po novém majiteli, ale kolem chystaného prodeje panuje pořád jenom ticho. „Prodej se, doufejme, uskuteční, protože s majitelem, který to provozuje teď, vidíme, že nemá zájem, aby to provozoval. Nevěříme, že tento vlastník bude investovat prostředky, které jsou nutné k provozu ocelárny,“ říkají odboráři Zdeněk Kološ a Roman Ďurčo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O další odstávce v ocelárně Evraz Vítkovice Steel informuje Martin Knitl

Nelíbí se jim, že se čím dál častěji ocelárna zavírá. Doufají, že nový vlastník to dělat nebude.

„A ne pořád s přestávkami, aby lidi posílal domů a znovu je volal do práce. Bohužel nemají žádné jistoty a tím je to pořád špatné,“ tvrdí odboráři.

Odstávka sice skončí, ale hned na ni naváže celozávodní dovolená. Ta se už bude týkat celé ostravské skupiny Evraz. Život by se měl do tohoto areálu zase vrátit 6. srpna.

Martin Knitl, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme